Aktualności

13. ZIMOWE SPOTKANIE U FRANCISZKANÓW POD HASŁEM NOWE ŻYCIE

13. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych to wydarzenie chrześcijańskie, które co roku odbywa się w Kalwarii Pacławskiej. Tym razem młodzież spotka się w terminie 11-16 lutego 2019 roku.

Zimowe rekolekcje u podnóża Bieszczad są corocznym wydarzeniem organizowanym przez zakon braci franciszkanów. 13. edycja odbędzie się w myśl tematu „Nowe życie”. Organizatorzy chcą stworzyć młodzieży przestrzeń do refleksji nad codziennością izachwycenia się jej prostotą. Motyw przewodni ma zachęcić do docenienia szczęścia, jakiego każdy doświadcza w niepozornych wydarzeniach.

Ideą Franciszkańskich Spotkań Młodych jest zwrócenie uwagi uczestników ku konkretnemu zagadnieniu z życia duchowego. Jednak zimowe edycje różnią się od letnich, przede wszystkimcharakterem programu oraz liczbą osób uczestniczących w wydarzeniu.

Podczas Zimowych Spotkań Młodych większość punktów programu organizujemy w Domu Pielgrzyma. Mamy konferencje tematyczne, panele dyskusyjne i oczywiście czas na integrację. Młodzież przyjeżdża z różnych miejscowości więc miło jest patrzeć, jak nawiązują nowe znajomości, a nie rzadko długoletnie przyjaźnie – mówi o. Marcin Drąg, szef FSM.

Reszta programu ma miejsce w kościele, gdzie odbywają się msze oraz nabożeństwa oraz w przestrzeni otwartej. Organizatorzy zaznaczają, że lutowe Spotkanie to też zimowisko. Nie zabraknie więc spacerów oraz zjazdów na sankach z pobliskich pagórków.

Zimowe Spotkanie odbędzie się w dniach 11-16 lutego. Jest to okres ferii zimowych województwa podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, pomorskiego oraz łódzkiego.Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wcześniejsze zgłoszenie się poprzez formularz ze strony organizatora. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.fsm.franciszkanie.pl

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close