Aktualności

13. ZIMOWE SPOTKANIE U FRANCISZKANÓW POD HASŁEM NOWE ŻYCIE

13. Zimowe Franciszkańskie Spotkanie Młodych to wydarzenie chrześcijańskie, które co roku odbywa się w Kalwarii Pacławskiej. Tym razem młodzież spotka się w terminie 11-16 lutego 2019 roku.

Zimowe rekolekcje u podnóża Bieszczad są corocznym wydarzeniem organizowanym przez zakon braci franciszkanów. 13. edycja odbędzie się w myśl tematu „Nowe życie”. Organizatorzy chcą stworzyć młodzieży przestrzeń do refleksji nad codziennością izachwycenia się jej prostotą. Motyw przewodni ma zachęcić do docenienia szczęścia, jakiego każdy doświadcza w niepozornych wydarzeniach.

Ideą Franciszkańskich Spotkań Młodych jest zwrócenie uwagi uczestników ku konkretnemu zagadnieniu z życia duchowego. Jednak zimowe edycje różnią się od letnich, przede wszystkimcharakterem programu oraz liczbą osób uczestniczących w wydarzeniu.

Podczas Zimowych Spotkań Młodych większość punktów programu organizujemy w Domu Pielgrzyma. Mamy konferencje tematyczne, panele dyskusyjne i oczywiście czas na integrację. Młodzież przyjeżdża z różnych miejscowości więc miło jest patrzeć, jak nawiązują nowe znajomości, a nie rzadko długoletnie przyjaźnie – mówi o. Marcin Drąg, szef FSM.

Reszta programu ma miejsce w kościele, gdzie odbywają się msze oraz nabożeństwa oraz w przestrzeni otwartej. Organizatorzy zaznaczają, że lutowe Spotkanie to też zimowisko. Nie zabraknie więc spacerów oraz zjazdów na sankach z pobliskich pagórków.

Zimowe Spotkanie odbędzie się w dniach 11-16 lutego. Jest to okres ferii zimowych województwa podkarpackiego, śląskiego, lubelskiego, pomorskiego oraz łódzkiego.Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu jest wcześniejsze zgłoszenie się poprzez formularz ze strony organizatora. Więcej informacji można uzyskać pod adresem www.fsm.franciszkanie.pl

Tagi

Podobne artykuły

One Comment

  1. I savour, result in I discovered exactly what I used to be looking for.
    You have ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.
    Bye

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close