Aktualności

Ćwiczenia Sanok 2018

Prawie 140 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz ochotniczych straży pożarnych uczestniczyło w ćwiczeniach „Sanok 2018”, które odbyły się 10 i 11 października na terenie powiatu sanockiego.

W pierwszy dzień zorganizowano ćwiczenie aplikacyjno-sztabowe realizowane w sanockiej Komendzie Powiatowej PSP. Zadaniem ćwiczących było miedzy innymi nawiązanie kontaktu i współdziałanie z podmiotami uczestniczącymi w akcji ratowniczej. Niezbędnym było uzyskanie wszelkich niezbędnych informacji do wypracowania koncepcji organizacji działań ratowniczych:
– liczby zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego możliwych do skierowania do działań,
– szpitali, które będą mogły przyjąć poszkodowanych,
– sposobu zabezpieczenia dróg dojazdowych do miejsca zdarzenia,
– opracowanie schematu organizacji łączności na potrzeby prowadzonych działań.

Drugiego dnia zrealizowano szereg ćwiczeń praktycznych. Podstawowym zadaniem manewrów praktycznych było zgranie współdziałania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego, innych służb, podmiotów i instytucji podczas: wypadku w komunikacji drogowej z dużą ilością osób poszkodowanych, pożaru obiektu zabytkowego, wypadku statku powietrznego, działań z zakresu ratownictwa wodnego i wysokościowego oraz prowadzenia działań poszukiwawczo-ratowniczych.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close