Aktualności

Koparka za 45 tys. zł zatrzymana na granicy – FOTO

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce udaremnili wywóz z Polski na Ukrainę minikoparki Ihimer z 2015 roku. Urządzenie to, o wartości ponad 45 tys. złotych, zostało skradzione we Włoszech.

19 października, około godziny 2.00, na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się kierowca ukraińskiego tira, który w przyczepie transportował dwie nowoczesne mikrokoparki.

Funkcjonariusze SG w trakcie kontroli granicznej szczegółowo sprawdzili także transportowane w przyczepie oba urządzenia. Okazało się, że jedna z koparek (IHIMER) zaginęła we Włoszech i od dwóch miesięcy jest poszukiwana w całej Europie.

Zgodnie z procedurą, poszukiwane urządzenie zostało zatrzymane. Sprawę do dalszego prowadzenia przyjęła Policja z Medyki.

Od początku 2018 r. Straż Graniczna na Podkarpaciu – w trakcie różnych działań, zarówno kontroli na przejściach granicznych jak też poza przejściami – zatrzymała łącznie 148 pojazdów ( samochody osobowe, ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane) o łącznej wartości ok. 6 mln zł.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker