Aktualności

Koparka za 45 tys. zł zatrzymana na granicy – FOTO

GRANICA / PODKARPACIE. Funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Medyce udaremnili wywóz z Polski na Ukrainę minikoparki Ihimer z 2015 roku. Urządzenie to, o wartości ponad 45 tys. złotych, zostało skradzione we Włoszech.

19 października, około godziny 2.00, na przejściu granicznym w Medyce do odprawy na wyjazd z Polski zgłosił się kierowca ukraińskiego tira, który w przyczepie transportował dwie nowoczesne mikrokoparki.

Funkcjonariusze SG w trakcie kontroli granicznej szczegółowo sprawdzili także transportowane w przyczepie oba urządzenia. Okazało się, że jedna z koparek (IHIMER) zaginęła we Włoszech i od dwóch miesięcy jest poszukiwana w całej Europie.

Zgodnie z procedurą, poszukiwane urządzenie zostało zatrzymane. Sprawę do dalszego prowadzenia przyjęła Policja z Medyki.

Od początku 2018 r. Straż Graniczna na Podkarpaciu – w trakcie różnych działań, zarówno kontroli na przejściach granicznych jak też poza przejściami – zatrzymała łącznie 148 pojazdów ( samochody osobowe, ciężarowe, naczepy, maszyny budowlane) o łącznej wartości ok. 6 mln zł.

źródło: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close