Aktualności

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ I TYDZIEŃ MEDIACJI

Tegoroczny Międzynarodowy Dzień Mediacji przypada w czwartek, 17 października. To przedsięwzięcie służące popularyzacji wiedzy związanej z metodami pokojowego rozwiązywania konfliktów. Z kolei od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Mediacji – ogólnopolska kampania zainicjowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Policja jest jednym z partnerów tych działań.

Tydzień Mediacji trwa od 14 do 18 października 2019 r. Przez cały czas trwania tej kampanii m.in. w sądach i siedzibach organizacji pozarządowych dyżurować będą mediatorzy, którzy udzielą bezpłatnych porad i informacji o korzyściach płynących z mediacji. Także w komendach miejskich i powiatowych policji można dowiedzieć się jak skierować sprawę do mediacji, jak ona przebiega i czym skutkuje.

Mediacja, to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale neutralnego i bezstronnego mediatora. Taka osoba wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Program obchodów Tygodnia Mediacji i listy dyżurów mediatorów można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości. Podobne informacje można znaleźć na stronach internetowych prokuratur i sądów.
Szczegółowe informacje o metodzie pokojowego rozwiązywania konfliktów jaką są mediacje, znajdziesz na stronie www.mediacja.gov.pl.

źródło: KPP Brzozów

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close