Aktualności

Pszczelarze posadzili 7 lip w „kręgu mocy” – FOTO

Kilkunastu pszczelarzy z Koła PZP w Krośnie spotkało się 20 października w Lesie Pszczelarskim założonym wiosną ubiegłego roku na terenie Nadleśnictwa Rymanów. Nieopodal przygotowanych już na zimę uli posadzili „krąg mocy”, złożony z siedmiu lip drobnolistnych.

W samej pasiece panował w tym dniu spokój, ale pszczelarze odwiedzili fragment lasu, gdzie w ubiegłym roku sadzili rodzime gatunki drzew i krzewów miododajnych, po czym posadzali siedem lip w kręgu, w którym zaplanowali postawienie kapliczki św. Ambrożego.

Po południu w sali Ośrodka Edukacji Ekologicznej „Hrendówka” pszczelarze wysłuchali prelekcji „Krzewmy krzewy”, jak również instruktażu na temat zabezpieczania pasiek przed niedźwiedziami.
– Chcemy, żeby te coroczne spotkania służyły zarówno podnoszeniu naszej wiedzy, jak też integrowały nasze środowisko z leśnikami – zaznaczył Marek Barzyk, prezes krośnieńskiego koła PZP.

– Wszyscy wiemy, jak ważne dla lasu są pszczoły, dlatego wierzymy, że posadzony dziś „krąg mocy” będzie miejscem przyciągającym zarówno pszczoły, jak i ludzi przyjaznych lasom, bo na jednych i na drugich bardzo nam zależy – podsumował biorący udział w wydarzeniu nadleśniczy Paweł Panaś.

Las pszczelarski to jedna z form współpracy leśników i pszczelarzy. Początkiem lipca na terenie Nadleśnictwa Rymanów odbyła się konferencji „Las, pszczoła, człowiek” zorganizowana przez SITLiD. Wzięło w niej udział ponad 90 uczestników.

Tekst i zdjęcia: Edward Marszałek

źródło: RDLP Krosno

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker