AktualnościBieszczady

Wizyta szkoleniowa w Parku Narodowym „Lasy Bawarskie” i Parku Narodowym „Szumawa”

W dn. 22-26.10 pracownicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego i Parku Narodowego „Połoniny” uczestniczyli w warsztatach w PN „Lasy Bawarskie” i PN „Szumawa”. Wizyta ta miała na celu m.in. zapoznanie się z dobrymi praktykami oraz wymianę doświadczeń z innymi parkami przygranicznymi.

W programie było m.in. zapoznanie się z doświadczeniami i zasadami prowadzonej współpracy pomiędzy obydwoma parkami narodowymi z Niemiec i Czech, poznanie zasad realizacji programu „Junior Ranger” oraz nabycie praktycznej wiedzy dotyczącej zarządzania zasobami przyrodniczymi w strefie przygranicznej. Składamy podziękowania Pracownikom PN „Lasy Bawarskie” i PN „Szumawa” za praktyczne pokazanie nam działań w zakresie ochrony przyrody, edukacji ekologicznej i udostępniania parków do zwiedzania, a także za przyjacielską atmosferę oraz gościnność. Jesteśmy przekonani, że ten wspólnie spędzony czas, pełen inspiracji, przyniesie wzmocnienie współpracy pomiędzy Bieszczadzkim Parkiem Narodowym i Parkiem Narodowym „Połoniny”.
Warsztaty były zorganizowane w ramach mikroprojektu „Przyroda w sąsiedztwie – polsko-słowacka współpraca przygranicznych parków narodowych w zakresie edukacji, promocji i ochrony przyrody Karpat Wschodnich” w ramach programu Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020 finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, budżetu państwa i BdPN za pośrednictwem Stowarzyszenie Euroregion Karpacki Polska.

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker