Bieszczady

Komunikat turystyczny

Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza i jednocześnie informuje, że wszystkie szlaki są dostępne dla odwiedzających. Sytuacja na szlakach jest dobra, jedynie w niektórych miejscach występują odcinki błotniste. Należy pamiętać, że warunki pogodowe mogą ulegać gwałtownym zmianom. Aby uniknąć popołudniowych burz, doradzamy poranne wyjścia oraz zapoznanie się ze szczegółową prognozą pogody i warunkami w górach.

Najnowszą atrakcją Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest nowo otwarta wypożyczalnia rowerów, która mieści się w „Bazie nad Roztokami” w Tarnawie Niżnej. Do Państwa dyspozycji jest 20 nowych rowerów. Szczegóły oferty oraz rezerwacje pod numerem telefonu: 502 194 734, 531 860 026, 13 461 01-04, kontakt@bazanadroztokami.pl.

Zachęcamy również do odwiedzenia Stanicy Konia Huculskiego BdPN w Tarnawie Niżnej, która oferuje: jazdy konne dla początkujących i zaawansowanych jeźdźców, oprowadzanie na koniu dla najmłodszych, naukę jazdy na lonży oraz jazdę konną na padoku lub krytej ujeżdżalni. Osobom żądnym wrażeń oraz pięknych widoków polecamy jazdy terenowe wierzchem i przejazdy bryczką po malowniczych trasach konnych w dolinie górnego Sanu. Stanica czynna jest codziennie w godzinach 9:00 – 17:00.

Kilka dobrych rad jak zachować się gdy burza zastanie Cię w górach:

-Jeśli prognozy przewidują burze i silne wiatry zrezygnuj z wycieczki
-Nie pozostawaj w partiach szczytowych, zejdź jak najniżej
-Jeśli nie zdołasz zejść do zabudowań lub samochodu przyjmij sylwetkę półsiedzącą z podkurczonymi nogami, koniecznie izolując się od podłoża np. plecakiem.
-Nie chroń się pod wysokimi drzewami i oddal się od zbiorników oraz cieków wodnych
-Unikaj miejsc eksponowanych takich jak szczyty i wychodnie skalne
-Wyłącz telefon komórkowy.

Nie ryzykuj niepotrzebnie!

Twoje bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze!

Przypominamy, że ze względu na brak zasięgu sieci i komórkowego połączenia transmisji danych na części obszaru Parku nie ma możliwości płacenia kartą płatniczą. Z tego samego powodu zalecamy posiadanie Karty Dużej Rodziny w wersji tradycyjnej.

źródło: Bieszczadzki Park Narodowy

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close