AktualnościKronika Policyjna

DZIAŁANIA PROFILAKTYCZNE W KOMAŃCZY

Sanockie policjantki prowadziły działania profilaktyczne podczas rajdu rowerowego „Tropami Żbików”. W trakcie znakowania rowerów prowadziły spotkania tematyczne i rozmawiały na temat zagrożenia, jakie niesie ze sobą używanie dopalaczy.
W sobotę (3 bm.) w Komańczy odbył się Rajd Rowerowy „Tropami Żbików”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Sportowo-Rekreacyjne „ŻBIK Komańcza” oraz Gminę Komańcza. Podczas odbywającego się rajdu, sanockie policjantki z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii prowadziły działania wspólnie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Bezpieczeństwa w Krośnie. W ramach działań znakowano rowery oraz przeprowadzano z uczestnikami rozmowy o charakterze profilaktycznym.

Policjantki poruszały tematy związne z bezpieczeństwem na drodze, przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego, prawidłowym wyposażeniem rowerów, używaniem kasków oraz elementów odblaskowych. W ramach akcji „Narkotyki i dopalacze zabijają. Szkoda ciebie na takie patoklimaty” policjantki omawiały zagadnienia związane ze spożywaniem alkoholu i używaniem dopalaczy przez kierujących jednośladami. Policjantki zwracały uwagę na zagrożenia, jakie niesie ze sobą nietrzeźwy lub odurzony środkami psychoaktywnymi kierowca.

Tego typu akcje są organizowane w różnych miejscowościach powiatu sanockiego. Z uwagi na duże zainteresowanie rowerzystów działania będą kontynuowane. O terminach będziemy na bieżąco informować.

źródło: KPP Sanok

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close