AktualnościKronika Policyjna

NIETRZEŹWY KIEROWAŁ SAMOCHODEM

26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu. Młody mężczyzna kierując audi nie był w stanie jechać swoim pasem ruchu. Raz najeżdżał na linię rozdzielającą pasy ruchu, innym razem był na pasie o przeciwnym kierunku jazdy. Kierowca został zbadany przez policjantów alkomatem. Okazało się, że ma w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Wczoraj po godz. 21, uwagę policjantów patrolujących ulice Sanoka, zwrócił kierowca audi. Mężczyzna jechał slalomem, raz znajdował się na swoim pasie ruchu, innym razem jechał po osi jezdni, by po chwili zjeżdżać na pas przeciwny. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli. Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu sanockiego. Jego zachowanie oraz sposób mówienia wskazywały, że może być nietrzeźwy.

Policjanci zbadali go alkomatem. Mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu uprawnienia do kierowania pojazdami.

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat.

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close