AktualnościKronika Policyjna

„SENIOR NA DRODZE – PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE”

W ramach działań pod nazwą „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” policjanci spotkali się z seniorami w Zarszynie. Podczas spotkania poruszano zagadnienia związane z bezpieczeństwem osób starszych w domu i na drodze. Między innymi omawiano zasady bezpiecznego korzystania z drogi przez osoby starsze, zarówno w charakterze pieszych, jak też kierujących pojazdami.

Sanoccy policjanci w ramach organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego akcji „Senior na drodze – pamiętaj o bezpieczeństwie” spotykają się z seniorami z terenu powiatu sanockiego.

Do takiego spotkania doszło wczoraj w Dziennym Domu Opieki Senior + w Zarszynie. Policjanci z posterunku w Besku rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie na drodze. Przypominali uczestnikom – kierującym, rowerzystom i pieszym, jak zgodnie z zasadami prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze. Zadaniem policjantów było również uświadomienie uczestnikom, w jaki sposób należy stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne.

Jednym z ważniejszych tematów było zwrócenie uwagi na sprawność psychofizyczną (która z wiekiem jest coraz słabsza) i jej wpływu na zdolność kierowania samochodem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Kolejnym omawianym zagadnieniem było bezpieczeństwo w domu oraz zagrożenia związane z przestępstwami popełnianymi na szkodę osób starszych.

Tego typu spotkania będą kontynuowane.

źródło: KPP Sanok

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Przeczytaj również

Close
Back to top button
Close