AktualnościKronika Policyjna

Straż Graniczna zlikwidowała bazarowy magazyn kontrabandy

Kontrola legalności pobytu cudzoziemców przeprowadzona przez Straż Graniczną na przygranicznym bazarze w Medyce, doprowadziła do ujawnienia magazynu nielegalnych wyrobów akcyzowych wartych ponad 81 tys. złotych.

7 listopada, w trakcie działań funkcjonariuszy SG z placówki w Medyce na przygranicznym bazarze, wylegitymowano trzech obywateli Ukrainy (34, 38 oraz 43 l.). W trakcie kontroli cudzoziemców udających się do jednego z budynków okazało się, że mężczyźni posiadają przy sobie papierosy pochodzące najprawdopodobniej z przemytu.

Strażnicy graniczni nabrali podejrzeń, że w pomieszczeniach może znajdować się więcej nielegalnych wyrobów akcyzowych. W trakcie przeszukania, funkcjonariusze ujawnili ponad 5,5 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów wysokoprocentowego alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa, łączna wartość ujawnionego towaru przekracza 81 tys. złotych.

W związku z uzasadnionym podejrzeniem popełnienia przestępstwa skarbowego, obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Przemyślu. 

Wczoraj, tj. 8 listopada na wniosek Straży Granicznej, Prokurator Rejonowy w Przemyślu wydał postanowienie o zastosowaniu wobec cudzoziemców środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju z jednoczesnym zatrzymaniem dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Medyce prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W bieżącym roku strażnicy graniczni z Podkarpacia, samodzielnie oraz współpracując z innymi służbami zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe o szacunkowej wartości 15,3 mln złotych (w tym alkohol, papierosy, tytoń).

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker