AktualnościKronika Policyjna

Święto sanockich policjantów

W piątek, na dziedzińcu sanockiego zamku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. Policjanci odebrali akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Święto było również okazją, aby nagrodzić i wyróżnić funkcjonariuszy za trud, jaki wkładają w pełnienie codziennej służby.

Obchody Święta Policji w Sanoku rozpoczęła msza święta w intencji policjantów, pracowników policji, emerytów policyjnych i ich rodzin, która odbyła się w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sanoku. Następnie na dziedzińcu sanockiego zamku odbył się uroczysty apel.

W obchodach uczestniczyli Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp.Tadeusz Szymanek oraz przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci służb mundurowych, instytucji i organizacji współpracujących z sanocką Policją w działaniach na rzecz bezpieczeństwa.

Uroczystościom przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Sanoku nadkom. Krzysztof Łopuszański, który przywitał zaproszonych gości. Następnie w swoim przemówieniu nawiązał do 100-letniej rocznicy powstania Policji Państwowej. Komendant zwracał uwagę na zadania służby oraz odpowiedzialność i rzetelność niezbędną przy ich realizowaniu. Przełożony sanockich policjantów skierował również słowa podziękowania dla władz samorządowych oraz przedstawicieli służb mundurowych i instytucji lokalnych za codzienną współpracę.

Kolejną częścią uroczystości było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie służbowe. Z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Tadeusza Szymanka oraz Komendanta Powiatowego Policji w Sanoku nadkom. Krzysztofa Łopuszańskiego awanse na wyższe stopnie otrzymało 41 funkcjonariuszy, w tym:

-1 w korpusie oficerów młodszych
-18 aspirantów
-13 podoficerów
-9 w korpusie szeregowych

W trakcie uroczystości zasłużonym funkcjonariuszom oraz przedstawicielom instytucji wręczone zostały medale. Kapituła Naczelnej Komendy Polskich Drużyn Strzeleckich Krzyżem Oficerskim II Klasy odznaczyła insp. Tadeusza Szymanka, nadkom. Krzysztofa Łopuszańskiego i kom. Tomasza Balawajdra, natomiast Srebrny Krzyż Zasługi otrzymali podkom. Arkadiusz Bober, asp. szt. Stanisław Stabryła oraz st. asp. Maciej Twardy.

Zaproszeni goście w swoich przemówieniach, w ciepłych słowach dziękowali policjantom za ich dotychczasową służbę oraz życzyli im sukcesów w dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa na terenie powiatu sanockiego.

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie podkreślił, że powiat sanocki jest jednym z najbezpieczniejszych powiatów w województwie oraz złożył podziękowania i życzenia wszystkim policjantom.

źródło:KPP Sanok

Tagi

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close